2023-2024 Öğretim Yılı Burs Taban Puanları Belirlendi!

 / HABERLER-DUYURULAR

2023 YKS sonuçlarına göre Vakfımız tarafından üye ve üye çocuklarına verilecek burslarla ilgili taban puanlar belli oldu.

Konu İle ilgili duyuru şöyle:

"2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre; DİL puan türünde 435, SAY’da 470, EA’da 385, SÖZ’de 385 ve üzeri puan alarak alanında bir yükseköğretim programına yerleşen, 2023 YKS’de aldığı puana bakılmaksızın Raylı Sistemler Mühendisliği bölümüne yerleşen üye ve üye çocukları aylık 800 TL karşılıksız burs yardımından faydalanabileceklerdir. Üyenin kendisi de dahil olmak üzere iki veya daha fazla çocuğu devam zorunluluğu bulunan 4 yıllık veya daha yukarı bir yükseköğrenim programında okuması halinde ilan olunan puanlardan 20 puan aşağı alanlar da burs yardımından faydalandırılacaklardır.

Ayrıca çalışırken vefat eden üyelerimizin vefat tarihinde yükseköğrenimde okuyan çocuklarının da öğrenimleri sürdüğü müddetçe okudukları okulun eğitim süresi kadar süre ile bir defalığına burs yardımından faydalandırılmasına devam edilecektir.  

Burs yardımı almaya haiz olanlar, üyenin imzalı dilekçesi, öğrencinin nüfus cüzdan fotokopisi, öğrenci belgesi ve 2023 ÖSYM YKS Sonuç Belgesi ile Aralık ayı sonuna kadar Vakıf merkezine müracaat edeceklerdir. 31 Aralık 2023 tarihinden sonra yapılacak müracaatlar bir sonra ki yıl değerlendirmeye alınacaktır. Daha önce burs almaya hak kazanan öğrenciler ise öğrenim durumunu gösterir belgelerini Vakıf merkezine ulaştırdıkları takdirde burs almaya devam edeceklerdir. ÖSYM tarafından YKS sınavının yapıldığı 17.06.2023 tarihinden önce Vakfımıza üye olmuş üyelerimiz burs yardımından faydalandırılacaklardır.

Deprem Mağduru Üye ve Üye Çocuklarına Burs:
6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan depremde afet bölgesi ilan edilen 11 ilimizde evi hasar gören üyelerimize ve çocuklarına da aylık 800 TL karşılıksız burs verilecektir.
Üyenin depremde ikamet ettiği konutun veya kendisi/eşi adına kayıtlı olan konutunun yıkık, ağır hasarlı, orta veya hafif hasarlı olması, üyenin veya çocuğunun, depremin gerçekleştiği 6 Şubat 2023 tarihi itibari ile yurt içinde dört yıllık veya üzeri bir yükseköğretim programına yerleşmiş ve eğitimine devam ediyor olması, 6 Şubat 2023 tarihinden önce Vakfımıza üye olmuş olması şartları aranacaktır.
Burs yardımı almaya haiz olan üyelerin imzalı dilekçesi, öğrencinin nüfus cüzdan fotokopisi, öğrenci belgesi, tapu belgesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan alacakları Hasar Tespit Raporu, kiracı olanların deprem tarihinde hasarlı konutta ikamet ettiklerini gösterir belge ile Aralık ayı sonuna kadar Vakıf merkezine müracaat etmeleri gerekmektedir. Burslar, öğrencinin okuduğu programın eğitim süresi kadar ve programa devam ettiği sürece verilecektir."


 Okunma Sayısı : 12912         18 Ekim 2023

Yorumlar

  1. Ahmet Taşcı 07 Aralık 2022 09:15

    burs yardımlarına devam edilmesini takdirle karşılıyoruz..

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 809099

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.