Ferdi Kaza Sigortası’ndan 25.500 TL. Aldı

 / HABERLER-DUYURULAR

Ankara - Demetevler - Yakacık Mevkii'nde geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanan ve yüzde 85 oranından görme duyusunu kaybeden Vakfımız üyesi İdris Çalışkan'a, Vakfımız tarafından 11 TL. karşılığında yaptırılan Ferdi Kaza Sigortası'ndan 25.500 TL. ödendi.Ankara - Behiçbey Vagon Bakım ve Onarım Atelye Müdürlüğü'nde çalışırken geçirdiği kaza sonrasında emekli olan İdris Çalışkan, çekini Vakıf Başkanımız Nurettin Girginer'in elinden aldı.

İdris Çalışkan'a Vakıf merkezinde 25.500 TL.'lik çekini teslim eden Vakıf Başkanımız Nurettin Girginer, 11 TL. gibi çok küçük bir bedelle üyelerini her türlü kazalara karşı 30.000 TL.'lik teminat altına aldıklarını belirterek, İdris Çalışkan'ın kaza sonucu oluşan yüzde 85 oranında ki maluliyet durumuna göre bu teminatın 25.500 TL.'sini aldığını söyledi. Girginer, "dört yıldır üyelerimize Ferdi Kaza Sigortası yapılması için aracılık yapıyoruz. Üyelerimiz, bireysel olarak yaptırmak istedikleri takdirde 50 ile 80 arasında bir rakam ödemeleri gerekirken, Vakıf olarak 11 TL. karşılığında üyelerimizin sigortalanmasını sağlıyoruz. Hiç bir şekilde gerçekleşmesini istemediğimiz kazalara karşı üyelerimizin teminat altına alınması ile, maluliyetleri halinde kedilerine, vefatları halinde ise varislerine hatırı sayılır bir teminat ödemesi yapılmaktadır" dedi.

İdris Çalışkan ise, TCDD Çalışanları ve Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın üyelerinin sigortalanmasını sağlaması ile üyeleri için önemli bir hizmet yaptığını belirterek, Vakfın sunduğu hizmetleren dolayı Vakıf Yönetimine teşekkür etti.

Trafik Sigortası'ndan 89,233 TL.

İdris Çalışkan, geçirdiği trafik kazası sonucunda ortaya çıkan maluliyetinden dolayı hak kazandığı tazminatını alması için vakfımız sigorta bürosu yoğun gayret gösterdi. Bir çok kişi bu konuda bilgi sahibi olmadığı için hakkını aramazken, işlemlerini takip etmek üzere Çalışkan tarafından avukata teminatın yüzde 15'i karşılında verilen yetki de geri çektirilerek, üyemizin 15.000 TL'ye yakın tutan avukat ücretinin cebinde kalması sağlandı. Gözlerini yüzde 85 oranında kaybeden üyemizin bütün işlemleri tarafımıza takip edilmiş, işlemlerle ilgili bizzat gitmesi gereken yerlere vakfımız aracı ile ulaştırıldı.

İİdris Çalışkan'ın trafik sigortasından 89.233 TL.'lik  tazminatı Ak Sigorta aracılığı ile hesabına aktarıldı.

 Okunma Sayısı : 4033         03 Aralık 2009

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 56015

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.